Inertia (MIBS): Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki AutyzmBezCenzury
(Utworzono nową stronę "Inertia jest dość rzadką reakcją z tzw. reakcji MIBS, czyli odpowiedzi układu nerwowego osoby autystycznej na przebodźcowanie. Polega ona na tak jakby "zawieszeniu się" - osoba autystyczna doświadczająca tego stanu staje się zupełnie "nieobecna", jednak kontynuuje robienie tego co robiła - w bardzo automatyczny sposób. Często też nie reaguje na to co się dzieje dookoła, ani na to co się do niej mówi.")
 
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
Inertia jest dość rzadką reakcją z tzw. [[MIBS|reakcji MIBS]], czyli odpowiedzi układu nerwowego osoby autystycznej na [[Przebodźcowanie|przebodźcowanie]]. Polega ona na tak jakby "zawieszeniu się" - osoba autystyczna doświadczająca tego stanu staje się zupełnie "nieobecna", jednak kontynuuje robienie tego co robiła - w bardzo automatyczny sposób. Często też nie reaguje na to co się dzieje dookoła, ani na to co się do niej mówi.
Inertia jest dość rzadką reakcją z tzw. [[MIBS|reakcji MIBS]], czyli odpowiedzi układu nerwowego osoby autystycznej na [[Przebodźcowanie|przebodźcowanie]]. Polega ona na tak jakby "zawieszeniu się" - osoba autystyczna doświadczająca tego stanu staje się zupełnie "nieobecna", jednak kontynuuje robienie tego co robiła - w bardzo automatyczny sposób. Często też nie reaguje na to co się dzieje dookoła, ani na to co się do niej mówi. Uwaga, określenie inercja jest też używane w innym znaczeniu, dotyczącym trudności w "przełączaniu się między zadaniami": [[Inercja (sztywność myślenia)]]
 
Osoba doświadczająca tego stanu może robić automatycznie to samo przez dłuższy okres czasu, nawet jeśli nie ma to żadnego sensu. Stan ten można przerwać.

Aktualna wersja na dzień 19:56, 30 mar 2024

Inertia jest dość rzadką reakcją z tzw. reakcji MIBS, czyli odpowiedzi układu nerwowego osoby autystycznej na przebodźcowanie. Polega ona na tak jakby "zawieszeniu się" - osoba autystyczna doświadczająca tego stanu staje się zupełnie "nieobecna", jednak kontynuuje robienie tego co robiła - w bardzo automatyczny sposób. Często też nie reaguje na to co się dzieje dookoła, ani na to co się do niej mówi. Uwaga, określenie inercja jest też używane w innym znaczeniu, dotyczącym trudności w "przełączaniu się między zadaniami": Inercja (sztywność myślenia)

Osoba doświadczająca tego stanu może robić automatycznie to samo przez dłuższy okres czasu, nawet jeśli nie ma to żadnego sensu. Stan ten można przerwać.